Zrealizowaliśmy 1365 zleceń
AlpinJet Logo

Nasz zespół

Właściciele firmy

Piotr Stelmach

Ekspert w dziedzinie wysokich ciśnień z 11-letnim stażem w branży hydrodynamicznej. Instruktor alpinizmu jaskiniowego Polskiego Związku Alpinizmu, zlecenia w dostępie linowym wykonuje i organizuje od 15 lat.

Wojciech Hołysz

Od ponad 20 lat w branży czyszczenia przemysłowego. Waterjettingiem zajmuje się od 2007 roku. Instruktor alpinizmu jaskiniowego Polskiego Związku Alpinizmu z 15-letnim doświadczeniem.

Doświadczony i zgrany zespół

Nasza firma od samego początku swojego istnienia stawiała przede wszystkim na zespół. Nasi pracownicy są i zawsze będą podstawową siłą napędową naszego przedsiębiorstwa. To dzięki ich doświadczeniu i zaangażowaniu działamy na rynku od 11 lat i wciąż się rozwijamy – zarówno pod względem liczby wykonywanych zleceń, jak i stopnia ich złożoności. W niebezpiecznej pracy, którą na co dzień wykonujemy, wyjątkowo ważne jest również wzajemne zaufanie, dlatego nasz zespół to zgrana drużyna ludzi sprawnie ze sobą współpracujących. Pracowników naszej firmy wyróżniają: sprawność fizyczna, świetne przeszkolenie, wieloletnie doświadczenie, pełne zaangażowanie.

Sprawność fizyczna

Wykonywana przez nas praca nie jest łatwa, dlatego w naszym zespole mamy taterników jaskiniowych i grotołazów zahartowanych dzięki działalności górskiej oraz nurków. Są to ludzie, dla których trudy pracy takie, jak brud, ciemność, wilgoć, zimno czy niewielka przestrzeń, nie stanowią żadnego problemu. Praca w trudnych warunkach jest wymagająca, więc średnia wieku pracowników w naszej firmie wynosi około 30 lat.

Świetne przeszkolenie

Każdy pracownik wysokościowy ma ukończony kurs do pracy na wysokościach w dostępie linowym. Większość z nich posiada międzynarodowy certyfikat dostępu linowego IRATA i OTDL, a część dodatkowo Kartę Taternika Jaskiniowego Polskiego Związku Alpinizmu. Operatorzy myjek ciśnieniowych mają uprawnienia do pracy z ciśnieniem do 2500 barów.

Wieloletnie doświadczenie

Wszyscy pracownicy AlpinJet mają nie mniej niż dwuletnie doświadczenie w pracy na wysokości (najbardziej doświadczony pracownik w dostępie linowym pracuje od 10 lat) oraz nie mniej niż dwuletnie doświadczenie w czyszczeniu wysokociśnieniowym (najbardziej doświadczony pracownik jest operatorem myjki ciśnieniowej od 7 lat).

Pełne zaangażowanie

Dzięki zadaniowemu systemowi wynagrodzeń, licznym dodatkom za pracę w trudnych i niebezpiecznych warunkach oraz premii za sprawną realizację zadania, nasi pracownicy są maksymalnie zaangażowani i zmotywowani do jak najdokładniejszego i możliwie najszybszego wykonanie każdego zlecenia.

Specjalistyczny sprzęt zapewnia naszym pracownikom bezpieczeństwo podczas wykonywania nawet najtrudniejszych zleceń.

Wojciech Hołysz
Wiceprezes zarządu AlpinJet

Profesjonalne wyposażenie członków zespołu

Każdy z naszych pracowników dysponuje przeznaczonym wyłącznie dla niego zestawem Środków Ochrony Indywidualnej, w skład którego wchodzą:

  • 2 kombinezony zewnętrzne wodoodporne (lekki i ciężki),
  • wewnętrzny ocieplający kombinezon polarowy,
  • rękawice zewnętrzne wodoodporne i wewnętrzne polarowe,
  • specjalistyczne kalosze z zabezpieczeniem palców przed strumieniem wody pod ciśnieniem,
  • osobisty zestaw alpinistyczny: uprząż (szelki bezpieczeństwa), przyrządy zjazdowe, przyrządy zaciskowe, lonże, karabinki itp.,
  • specjalistyczny kask z zestawem słuchawkowym, przyłbicą chroniącą twarz oraz specjalistyczną wodoodporną latarką dużej mocy do oświetlania stanowiska pracy w przypadku wykonywania zleceń w miejscach nieoświetlonych,
  • maski z filtrami typu ABEK.