Zrealizowaliśmy 1365 zleceń
AlpinJet Logo

Od 11 lat czyścimy i udrażniamy instalacje przemysłowe metodami wysokociśnieniowymi

Szybka reakcja i sprawne wykonanie usługi

Czyszczenie zbiorników w zakładach przemysłowych

W każdym zbiorniku w wyniku przechowywania różnego rodzaju materiałów po pewnym czasie na ściankach oraz dnie odkładają się warstwy nalotu i osadów. Zarastanie wewnętrznej powierzchni zbiornika lub osadnika niekorzystnie wpływa na wiele procesów technologicznych. Z tego powodu każdorazowo przy jego opróżnianiu zaleca się czyszczenie zbiornika z zanieczyszczeń powstałych w trakcie przechowywania produktu.

Regularne czyszczenie zbiorników w znaczący sposób poprawia jakość przechowywanych produktów, zapobiegając ich mieszaniu się z fragmentami osadu. Wyczyszczenie zbiornika jest również wymagane przed kontrolą Urzędu Dozoru Technicznego.

W przemyśle każdy dzień przestoju to strata, dlatego w sytuacjach awaryjnych reagujemy możliwie szybko i jesteśmy w stanie wysłać zespół nawet następnego dnia.

Piotr Stelmach
Prezes zarządu AlpinJet

Na czym polega usługa czyszczenia zbiorników metodą wysokociśnieniową?

Usługa czyszczenia zbiorników polega na usunięciu ze ścianek i dna zbiornika osadów za pomocą pistoletów wysokociśnieniowych zakończonych turbodyszami. W większych zbiornikach czyszczenie wykonywane jest
z użyciem rusztowania lub z wykorzystaniem technik alpinistycznych.
W przypadku zbiorników bezodpływowych istnieje możliwość odpompowania wody wraz z usuniętym osadem za pomocą mobilnej pompy szlamowej.
Po wyczyszczeniu zbiorników na substancje suche istnieje możliwość osuszenia zbiornika za pomocą nagrzewnicy oraz osuszacza przemysłowego.

Na czym polega usługa czyszczenia zbiorników metodą wysokociśnieniową?

Dlaczego warto zdecydować się na czyszczenie metodą wysokociśnieniową?

Choć zbiorniki można czyścić z wykorzystaniem wielu metod, mycie wodą pod ciśnieniem jest
w wielu przypadkach najlepszym wyborem.

Czyszczenie zbiorników środkami chemicznymi ze względu na większe rozmiary czyszczonej przestrzeni wiąże się z dużo wyższymi kosztami. Natomiast efekt uzyskany za pomocą czyszczenia mechanicznego nie zawsze będzie zadowalający. Metoda ta jest także o wiele mniej wydajna od czyszczenia wodą pod wysokim ciśnieniem.

Czyszczenie zbiornika piaskiem prowadzi z kolei do uszkodzenia jego powierzchni. Piasek
ma działanie abrazyjne i ściera wierzchnią warstwę wnętrza zbiornika, co może prowadzić do korozji. Zużyty piasek wraz z usuniętym osadem wymaga zutylizowania.

Należy podkreślić, że przy składowaniu w zbiornikach substancji suchych i niebezpiecznych, tylko czyszczenie wodą obniży wybuchowość pozostałych po nich pyłów. Ta metoda jest również całkowicie bezpieczna dla środowiska.

Dlaczego warto nas wybrać?

Wieloletnie doświadczenie

Czyszczenie zbiorników należy do najniebezpieczniejszych z wykonywanych przez nas usług. Dzięki setkom zrealizowanych zleceń dysponujemy wiedzą niezbędną do bezpiecznego wyczyszczenia każdego zbiornika.

Wyszkolony zespół

Wszyscy nasi pracownicy są wyszkoleni i doświadczeni. Wielu z nich to grotołazi oraz nurkowie, którzy doskonale sprawdzają się w trudnych warunkach panujących wewnątrz zbiornika i nie boją się zamkniętych przestrzeni.

Techniki alpinistyczne

Dzięki umiejętnościom alpinistycznym i uprawnieniom do pracy na wysokości w dostępie linowym (certyfikaty IRATA) możemy dotrzeć wszędzie tam, gdzie nie można dostać się za pomocą rusztowania lub podnośnika koszowego.

Gwarancja zaangażowania

Dzięki zadaniowemu systemowi wynagrodzeń oraz licznym dodatkom za pracę w niebezpiecznych warunkach każdy z naszych pracowników dba o to, by wykonać zlecenie jak najdokładniej i możliwie najszybciej.

Szybka mobilizacja

W sytuacjach awaryjnych struktura organizacyjna naszej firmy pozwala nam na maksymalne skrócenie czasu od otrzymania zlecenia do jego realizacji. Usługi od lat świadczymy na terenie całej Polski.

Standardy bezpieczeństwa

Podczas czyszczenia zbiorników przemysłowych zachowanie rygorystycznych procedur bezpieczeństwa ma kluczowe znaczenie. To dzięki nim oraz specjalistycznemu sprzętowi, jakim dysponujemy, pracujemy bez wypadku od założenia firmy.

Zawsze gotowi do pracy na wysokości

Każdą usługę jesteśmy w stanie wykonać z wykorzystaniem technik alpinistycznych. Daje to ogromną elastyczność przy realizacji zleceń i zwiększa bezpieczeństwo. Nasi pracownicy wysokościowi posiadają uprawnienia takich organizacji jak IRATA, OTDL, a większość z nich jest członkami Polskiego Związku Alpinizmu.

Czyszczenie z wykorzystaniem technik alpinistycznych umożliwia skuteczne wykonanie usługi wszędzie tam, gdzie dostęp innymi metodami jest utrudniony lub całkowicie niemożliwy. Pozwala to często na zaoszczędzenie czasu i zredukowanie kosztów usług.

Nawet, jeśli zlecenia nie wymagają pracy w dostępie linowym, dzięki temu, że w zespole są alpiniści i grotołazi, czyli osoby psychicznie odporne na ciemność, małe przestrzenie i wilgoć, bez problemu realizujemy usługi nawet w najtrudniejszych warunkach!

Zawsze gotowi do pracy w trudnych warunkach

Duża część naszego zespołu to grotołazi i nurkowie – psychicznie odporni na ciemność, wilgoć, przebywanie w małej przestrzeni, pracę w masce pełnotwarzowej. Nawet wtedy, gdy usługa nie jest wykonywana w dostępnie linowym, umiejętności te pozwalają na podejmowanie i sprawną realizację zleceń wymagających pracy w naprawdę trudnych warunkach.

Bogate doświadczenie

Od 11 lat czyścimy wszelkiego rodzaju instalacje przemysłowe o różnych wymiarach, kształtach i zastosowaniach. Praca dla wielu branż – od spożywczej po petrochemiczną – pozwoliła nam na zdobycie doświadczenia i specjalistycznej wiedzy w skutecznym usuwaniu różnorodnych osadów i zanieczyszczeń.

Branże, dla których pracowaliśmy

Przemysł
drzewny
Przemysł
papierniczy
Przemysł
energetyczny
Przemysł
spożywczy
Przemysł
chemiczny
Przemysł
petrochemiczny
Przemysł
produkcyjny
Przemysł
budowlany
Referencje przekazujemy na życzenie klienta.

Wysokie standardy BHP

Świadczymy usługi w wyjątkowo niebezpiecznych warunkach. Praca na wysokości w dostępie linowym, wewnątrz rurociągu, w warunkach beztlenowych, w kontakcie z chemią lub w środowisku wybuchowym wymaga odpowiedniego przygotowania. Dlatego podczas wykonywania usługi zachowujemy restrykcyjne normy BHP.

Wyszkolona kadra

Każdy pracownik przed dopuszczeniem do pracy przechodzi szkolenie podstawowe oraz stanowiskowe jako operator myjki wysokociśnieniowej. Zatrudnieni przez nas alpiniści posiadają uprawnienia do prac w dostępie linowym. Najbardziej doświadczeni operatorzy myjek zostali przeszkoleni do pracy z ciśnieniem do 2500 barów.

Sprzęt zabezpieczający

Podczas pracy wykorzystujemy odpowiednie środki ochrony indywidualnej, m.in. kombinezony chemoodporne, maski pełnotwarzowe, czujniki bezruchu, czujniki tlenu i substancji niebezpiecznych, a podczas wykonywania prac w dostępie linowym atestowany sprzęt alpinistyczny.

Procedury bezpieczeństwa

W naszej firmie obowiązują także wewnętrzne procedury bezpieczeństwa wypracowane na podstawie wieloletniego doświadczenia. Dotyczą one m.in. odpowiedniej asekuracji pracownika podczas wykonywania zlecenia, doboru odpowiedniego sprzętu zabezpieczającego i samego procesu pracy.

READ MORE

Gwarancja najwyższych standardów

W przemyśle nie ma miejsca na błąd – dobrze wiemy, że tutaj liczy się czas i niezawodność, dlatego dbamy o jak najwyższe standardy świadczenia usług. Spełniamy rygorystyczne normy certyfikatu ISO 9001 i ISO 14001. Należymy także do prestiżowego amerykańskiego stowarzyszenia WaterJet Technology Association (WJTA).

Należymy do prestiżowego, międzynarodowego stowarzyszenia WaterJet Technology Association (WJTA) zrzeszającego najlepsze firmy z branży.

Posiadamy certyfikat ISO 9001 i ISO 14001, potwierdzający spełnianie norm w zakresie usług czyszczenia wodą pod wysokim ciśnieniem i usług alpinistycznych.

pza

Każde zlecenie w wykorzystaniem technik alpinistycznych organizowane jest przez Instruktora Polskiego Związku Alpinizmu.

Często zadawane pytania

Przeczytaj odpowiedzi na wybrane najczęściej zadawane pytania naszych klientów korzystających z usługi czyszczenia i udrażniania rurociągów w zakładach przemysłowych.

Jakich środków ochrony indywidualnej używamy do pracy w dostępie linowym?

BEZPIECZEŃSTWO, TECHNIKI ALPINISTYCZNE

Posiadamy komplety atestowanego sprzętu alpinistycznego renomowanych firm Petzl oraz Singing Rock. Wszystkie elementy wyposażenia posiadają stosowną dokumentację (karty kontrolne) i zgodnie z obowiązującymi przepisami podlegają corocznej kontroli przez certyfikowanych kontrolerów SOI. Nie dopuszczamy do pracy sprzętu zniszczonego i nie spełniającego wymogów bezpieczeństwa. Sprzęt, który powoli nadaje się do wycofania przeznaczamy na najbrudniejsze zlecenia, po których nie da się go więcej użytkować. Po takiej pracy komplet zostaje wycofany, a w to miejsce zakupujemy nowy. Dzięki stałym zleceniom na brudne prace częstotliwość wymiany SOI jest u nas szybsza niż rzeczywiste zużycie.

Czy da się wyczyścić rurociąg z dużą ilością zakrętów?

CZYSZCZENIE RUROCIĄGÓW, TECHNOLOGIA WYSOKICH CIŚNIEŃ

Generalnie tak, przy czym każde kolano to element, na którym dochodzi do zagięcia węże i zwiększenia jego tarcia o ściankę. Utrudnia to pracę i w przypadku zbyt dużej liczby zakrętów stwarza ryzyko utknięcia węża wewnątrz mytego rurociągu. Zalecamy więc przygotowanie instalacji tak, aby ilość zakrętów na jednym odcinku przeznaczonym do mycia była jak najmniejsza.

Chcesz przejrzeć odpowiedzi na inne pytania? Przejdź na podstronę Często zadawane pytania

Jeśli masz pytania lub chcesz zamówić usługę, skontaktuj się z nami.

Zawsze możesz liczyć na szybką odpowiedź kompetentnej osoby.