Zrealizowaliśmy 1365 zleceń
AlpinJet Logo

Od 11 lat czyścimy i udrażniamy instalacje przemysłowe metodami wysokociśnieniowymi

Szybka reakcja i sprawne wykonanie usługi

Czyszczenie wymienników ciepła w zakładach przemysłowych

Narastanie osadu, w tym kamienia, na elementach wymienników ciepła (podgrzewaczach, ogrzewaczach, wyparkach, schładzaczach, chłodnicach, kondensatorach) jest procesem nieuniknionym. Prowadzi ono
do stopniowego spadku ich wydajności, a w skrajnych przypadkach całkowitego zatkania elementów wymiennika.

Profesjonalne czyszczenie metodami wysokociśnieniowymi umożliwia udrożnienie instalacji i usunięcie zalegającego w niej osadu. Dzięki temu wydajność wymienników ciepła wyraźnie wzrasta.

Regularne czyszczenie wymienników zwiększa efektywność wymiany ciepła i ma znaczący wpływ
na obniżenie kosztów ich eksploatacji.

W przemyśle każdy dzień przestoju to strata, dlatego w sytuacjach awaryjnych reagujemy możliwie szybko i jesteśmy w stanie wysłać zespół nawet następnego dnia.

Piotr Stelmach
Prezes zarządu AlpinJet

Na czym polega usługa czyszczenia wymienników ciepła metodą wysokociśnieniową?

Jedną z najbardziej skutecznych a zarazem ekonomicznych i ekologicznych metod czyszczenia wymienników jest mycie hydrodynamiczne. Polega ono na oczyszczeniu powierzchni wymiany ciepła strumieniem wody pod wysokim ciśnieniem. Metodą tą można czyścić osady wszelkiego typu i pochodzenia, co pozwala na przywrócenie sprawności urządzenia. W zależności od budowy wymiennika stosuje się różne technologie czyszczenia.

Czyszczenie wymienników rurowych

Wykonujemy usługi czyszczenia wymienników ciepła, aparatów wyparnych i podgrzewaczy o dowolnej średnicy kanałów przepływowych. W zależności od rodzaju i wielkości wymiennika stosujemy dysze stałe lub obrotowe. W przypadku wymienników rurowych, w których mamy do czynienia z dużą liczbą małych rurek, odbywa się to za pomocą specjalistycznych dysz do czyszczenia rur o niewielkich średnicach, które umożliwiają wyczyszczenie nawet najmniejszych rurek.

Czyszczenie wymienników płytowych

Wymienniki płytowe oraz skraplacze płytowe czyścimy za pomocą pistoletów wysokociśnieniowych uzbrojonych w dysze stosowane do mycia powierzchni płaskich. W pierwszym przypadku z wymiennika wszystkie płyty i czyścimy je z obu stron wodą pod ciśnieniem. W drugim przypadku wymywamy zanieczyszczenia z przestrzeni między płytami. Usunięcie wszelkich zanieczyszczeń przywraca sprawności wymiennika i pozwala na dalszą bezproblemową pracę.

Dlaczego warto nas wybrać?

Wieloletnie doświadczenie

Od 11 lat czyszczenie wymienników ciepła jest jedną z najczęściej wykonywanych przez nas usług. Pracowaliśmy dla wielu branż, w których efektywność wymiany ciepła jest bardzo istotna.

Wyszkolony zespół

Wszyscy nasi pracownicy są wyszkoleni i doświadczeni. Każdy operator myjki wysokociśnieniowej i pistoletu wysokociśnieniowego ma uprawnienia do pracy z ciśnieniem do 2500 barów.

Techniki alpinistyczne

Dzięki umiejętnościom alpinistycznym i uprawnieniom do pracy na wysokości w dostępie linowym (certyfikaty IRATA) możemy dotrzeć wszędzie tam, gdzie nie można dostać się za pomocą rusztowania lub podnośnika koszowego.

Gwarancja zaangażowania

Bazujemy na stałym zespole doświadczonych pracowników, którzy wynagradzani są zadaniowo, co przekłada się na ich pełne zaangażowanie i wysoką wydajność pracy. Dzięki temu każde zlecenie wykonujemy najszybciej jak to jest możliwe.

Szybka mobilizacja

Wiemy, że w przemyśle każdy dzień przestoju to ogromna strata, dlatego w sytuacjach awaryjnych staramy się wysłać nasz zespół możliwie szybko, często nawet następnego dnia.

Standardy bezpieczeństwa

Pracując w niebezpiecznych warunkach dbamy o najwyższe standardy BHP. Używamy specjalistycznego sprzętu zabezpieczającego, a nasi pracownicy mają wszystkie wymagane uprawnienia.

Duży arsenał własnego sprzętu

Zlecenia realizujemy wyłącznie z użyciem własnego sprzętu. Wszystkie wykorzystywane podczas pracy maszyny i narzędzia – od pomp wysokociśnieniowych, przez agregaty po głowice do czyszczenia rurociągów – zakupiliśmy bezpośrednio u producentów, co gwarantuje najwyższą jakość urządzeń. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu nie ograniczamy się do gotowych rozwiązań i w zależności od potrzeb tworzymy własne, niestandardowe konfiguracje, niedostępne dla konkurencji. Pozwala to na każdorazowe dostosowanie sprzętu do specyfiki konkretnego zlecenia.

Zawsze gotowi do pracy na wysokości

Każdą usługę jesteśmy w stanie wykonać z wykorzystaniem technik alpinistycznych. Daje to ogromną elastyczność przy realizacji zleceń i zwiększa bezpieczeństwo. Nasi pracownicy wysokościowi posiadają uprawnienia takich organizacji jak IRATA, OTDL, a większość z nich jest członkami Polskiego Związku Alpinizmu.

Czyszczenie z wykorzystaniem technik alpinistycznych umożliwia skuteczne wykonanie usługi wszędzie tam, gdzie dostęp innymi metodami jest utrudniony lub całkowicie niemożliwy. Pozwala to często na zaoszczędzenie czasu i zredukowanie kosztów usług.

Nawet, jeśli zlecenia nie wymagają pracy w dostępie linowym, dzięki temu, że w zespole są alpiniści i grotołazi, czyli osoby psychicznie odporne na ciemność, małe przestrzenie i wilgoć, bez problemu realizujemy usługi nawet w najtrudniejszych warunkach!

Bogate doświadczenie

Od 11 lat czyścimy wszelkiego rodzaju instalacje przemysłowe o różnych wymiarach, kształtach i zastosowaniach. Praca dla wielu branż – od spożywczej po petrochemiczną – pozwoliła nam na zdobycie doświadczenia i specjalistycznej wiedzy w skutecznym usuwaniu różnorodnych osadów i zanieczyszczeń.

Branże, dla których pracowaliśmy

Przemysł
drzewny
Przemysł
papierniczy
Przemysł
energetyczny
Przemysł
spożywczy
Przemysł
chemiczny
Przemysł
petrochemiczny
Przemysł
produkcyjny
Przemysł
budowlany
Referencje przekazujemy na życzenie klienta.

Wysokie standardy BHP

Świadczymy usługi w wyjątkowo niebezpiecznych warunkach. Praca na wysokości w dostępie linowym, wewnątrz rurociągu, w warunkach beztlenowych, w kontakcie z chemią lub w środowisku wybuchowym wymaga odpowiedniego przygotowania. Dlatego podczas wykonywania usługi zachowujemy restrykcyjne normy BHP.

Wyszkolona kadra

Każdy pracownik przed dopuszczeniem do pracy przechodzi szkolenie podstawowe oraz stanowiskowe jako operator myjki wysokociśnieniowej. Zatrudnieni przez nas alpiniści posiadają uprawnienia do prac w dostępie linowym. Najbardziej doświadczeni operatorzy myjek zostali przeszkoleni do pracy z ciśnieniem do 2500 barów.

Sprzęt zabezpieczający

Podczas pracy wykorzystujemy odpowiednie środki ochrony indywidualnej, m.in. kombinezony chemoodporne, maski pełnotwarzowe, czujniki bezruchu, czujniki tlenu i substancji niebezpiecznych, a podczas wykonywania prac w dostępie linowym atestowany sprzęt alpinistyczny.

Procedury bezpieczeństwa

W naszej firmie obowiązują także wewnętrzne procedury bezpieczeństwa wypracowane na podstawie wieloletniego doświadczenia. Dotyczą one m.in. odpowiedniej asekuracji pracownika podczas wykonywania zlecenia, doboru odpowiedniego sprzętu zabezpieczającego i samego procesu pracy.

READ MORE

Gwarancja najwyższych standardów

W przemyśle nie ma miejsca na błąd – dobrze wiemy, że tutaj liczy się czas i niezawodność, dlatego dbamy o jak najwyższe standardy świadczenia usług. Spełniamy rygorystyczne normy certyfikatu ISO 9001 i ISO 14001. Należymy także do prestiżowego amerykańskiego stowarzyszenia WaterJet Technology Association (WJTA).

Należymy do prestiżowego, międzynarodowego stowarzyszenia WaterJet Technology Association (WJTA) zrzeszającego najlepsze firmy z branży.

Posiadamy certyfikat ISO 9001 i ISO 14001, potwierdzający spełnianie norm w zakresie usług czyszczenia wodą pod wysokim ciśnieniem i usług alpinistycznych.

pza

Każde zlecenie w wykorzystaniem technik alpinistycznych organizowane jest przez Instruktora Polskiego Związku Alpinizmu.

Często zadawane pytania

Przeczytaj odpowiedzi na wybrane najczęściej zadawane pytania naszych klientów korzystających z usługi czyszczenia i udrażniania rurociągów w zakładach przemysłowych.

Czy da się wyczyścić rurociąg z dużą ilością zakrętów?

CZYSZCZENIE RUROCIĄGÓW, TECHNOLOGIA WYSOKICH CIŚNIEŃ

Generalnie tak, przy czym każde kolano to element, na którym dochodzi do zagięcia węże i zwiększenia jego tarcia o ściankę. Utrudnia to pracę i w przypadku zbyt dużej liczby zakrętów stwarza ryzyko utknięcia węża wewnątrz mytego rurociągu. Zalecamy więc przygotowanie instalacji tak, aby ilość zakrętów na jednym odcinku przeznaczonym do mycia była jak najmniejsza.

Jakich środków ochrony indywidualnej używamy do pracy w dostępie linowym?

BEZPIECZEŃSTWO, TECHNIKI ALPINISTYCZNE

Posiadamy komplety atestowanego sprzętu alpinistycznego renomowanych firm Petzl oraz Singing Rock. Wszystkie elementy wyposażenia posiadają stosowną dokumentację (karty kontrolne) i zgodnie z obowiązującymi przepisami podlegają corocznej kontroli przez certyfikowanych kontrolerów SOI. Nie dopuszczamy do pracy sprzętu zniszczonego i nie spełniającego wymogów bezpieczeństwa. Sprzęt, który powoli nadaje się do wycofania przeznaczamy na najbrudniejsze zlecenia, po których nie da się go więcej użytkować. Po takiej pracy komplet zostaje wycofany, a w to miejsce zakupujemy nowy. Dzięki stałym zleceniom na brudne prace częstotliwość wymiany SOI jest u nas szybsza niż rzeczywiste zużycie.

Chcesz przejrzeć odpowiedzi na inne pytania? Przejdź na podstronę Często zadawane pytania

Jeśli masz pytania lub chcesz zamówić usługę, skontaktuj się z nami.

Zawsze możesz liczyć na szybką odpowiedź kompetentnej osoby.