Zrealizowaliśmy 1365 zleceń
AlpinJet Logo

Od 11 lat czyścimy i udrażniamy instalacje przemysłowe metodami wysokociśnieniowymi

Szybka reakcja i sprawne wykonanie usługi

Czyszczenie innych instalacji w zakładach przemysłowych

Metoda czyszczenia wodą pod wysokim, sięgającym nawet 2500 barów, ciśnieniem, znajduje zastosowanie w najróżniejszych instalacjach przemysłowych bez względu na ich budowę, stopień skomplikowania oraz typ występujących w nich zanieczyszczeń.

W każdej instalacji odkładający się i zalegający osad prowadzi do stopniowego spadku jej wydajności (zmniejszony przepływ), a z czasem do całkowitego jej zatkania i awarii.

Regularne czyszczenie pozwala uniknąć uszkodzenia elementów instalacji – czyszczenie jest zwykle tańsze niż wymiana danego elementu na nowy – poprawia jej efektywność oraz przedłuża żywotność całego układu.

Najczęściej czyszczone przez nas instalacje lub elementy instalacji przemysłowych

rurociągi przemysłowe
wymienniki ciepła
zbiorniki
kotły przemysłowe
instalacje odpylające / oczyszczające
wentylatory
pompy
mieszadła
wanny
kondensatory
wyparki
maszyny produkcyjne
kominy
cyklony
sita
wentylatory

W przemyśle każdy dzień przestoju to strata, dlatego w sytuacjach awaryjnych reagujemy możliwie szybko i jesteśmy w stanie wysłać zespół nawet następnego dnia.

Piotr Stelmach
Prezes zarządu AlpinJet

Na czym polega czyszczenie instalacji metodą wysokociśnieniową?

Czyszczenie metodą wysokociśnieniową (czyszczenie hydrodynamiczne) polega na usuwaniu najróżniejszych zanieczyszczeń i osadów – m.in. pozostałości żywic, klejów, starych powłok malarskich, farb, lakierów, smarów, olejów, pyłów, gumy, substancji ropopochodnych, tłuszczy, skorodowanego betonu, kamienia kotłowego, rdzy, szlamów, porostów, wykwitów, osadów organicznych i nieorganicznych – za pomocą wody
pod bardzo wysokim ciśnieniem. Metoda ta należy do najskuteczniejszych
i najbezpieczniejszych dla środowiska naturalnego metod czyszczenia przemysłowego.

Niezależnie od rodzaju i przeznaczenia instalacji, każde zlecenie wymaga od nas zbadania osadu, przeanalizowania budowy instalacji, doboru odpowiedniego sprzętu i parametrów oraz szczegółowego opracowania całego procesu czyszczenia lub udrażniania.

Na czym polega czyszczenie instalacji metodą wysokociśnieniową?

Dlaczego warto nas wybrać?

Wieloletnie doświadczenie

Od 11 lat czyścimy różnego rodzaju instalacje przemysłowe. Zrealizowaliśmy w tym czasie ponad 1300 zleceń, dzięki czemu dysponujemy specjalistyczną wiedzą niezbędną do bezpiecznego wyczyszczenia każdej instalacji.

Wyszkolony zespół

Wszyscy nasi pracownicy są wyszkoleni i doświadczeni. Wielu z nich to grotołazi oraz nurkowie, którzy doskonale sprawdzają się w trudnych warunkach. Operatorzy myjek wysokociśnieniowych mają uprawnienia do pracy z ciśnieniem do 2500 barów.

Techniki alpinistyczne

Dzięki umiejętnościom alpinistycznym i uprawnieniom do pracy na wysokości w dostępie linowym (certyfikaty IRATA) możemy dotrzeć wszędzie tam, gdzie nie można dostać się za pomocą rusztowania lub podnośnika koszowego.

Gwarancja zaangażowania

Dzięki zadaniowemu systemowi wynagrodzeń oraz licznym dodatkom za pracę w niebezpiecznych warunkach każdy z naszych pracowników dba o to, by wykonać zlecenie jak najdokładniej i możliwie najszybciej.

Szybka mobilizacja

W sytuacjach awaryjnych struktura organizacyjna naszej firmy pozwala nam na maksymalne skrócenie czasu od otrzymania zlecenia do jego realizacji. Usługi od lat świadczymy na terenie całej Polski.

Standardy bezpieczeństwa

Podczas czyszczenia instalacji przemysłowych zachowanie rygorystycznych procedur bezpieczeństwa ma kluczowe znaczenie. To dzięki nim oraz specjalistycznemu sprzętowi, jakim dysponujemy, pracujemy bez wypadku od założenia firmy.

Zawsze gotowi do pracy na wysokości

Każdą usługę jesteśmy w stanie wykonać z wykorzystaniem technik alpinistycznych. Daje to ogromną elastyczność przy realizacji zleceń i zwiększa bezpieczeństwo. Nasi pracownicy wysokościowi posiadają uprawnienia takich organizacji jak IRATA, OTDL, a większość z nich jest członkami Polskiego Związku Alpinizmu.

Czyszczenie z wykorzystaniem technik alpinistycznych umożliwia skuteczne wykonanie usługi wszędzie tam, gdzie dostęp innymi metodami jest utrudniony lub całkowicie niemożliwy. Pozwala to często na zaoszczędzenie czasu i zredukowanie kosztów usług.

Nawet, jeśli zlecenia nie wymagają pracy w dostępie linowym, dzięki temu, że w zespole są alpiniści i grotołazi, czyli osoby psychicznie odporne na ciemność, małe przestrzenie i wilgoć, bez problemu realizujemy usługi nawet w najtrudniejszych warunkach!

Bogate doświadczenie

Od 11 lat czyścimy wszelkiego rodzaju instalacje przemysłowe o różnych wymiarach, kształtach i zastosowaniach. Praca dla wielu branż – od spożywczej po petrochemiczną – pozwoliła nam na zdobycie doświadczenia i specjalistycznej wiedzy w skutecznym usuwaniu różnorodnych osadów i zanieczyszczeń.

Branże, dla których pracowaliśmy

Przemysł
drzewny
Przemysł
papierniczy
Przemysł
energetyczny
Przemysł
spożywczy
Przemysł
chemiczny
Przemysł
petrochemiczny
Przemysł
produkcyjny
Przemysł
budowlany
Referencje przekazujemy na życzenie klienta.

Wysokie standardy BHP

Świadczymy usługi w wyjątkowo niebezpiecznych warunkach. Praca na wysokości w dostępie linowym, wewnątrz rurociągu, w warunkach beztlenowych, w kontakcie z chemią lub w środowisku wybuchowym wymaga odpowiedniego przygotowania. Dlatego podczas wykonywania usługi zachowujemy restrykcyjne normy BHP.

Wyszkolona kadra

Każdy pracownik przed dopuszczeniem do pracy przechodzi szkolenie podstawowe oraz stanowiskowe jako operator myjki wysokociśnieniowej. Zatrudnieni przez nas alpiniści posiadają uprawnienia do prac w dostępie linowym. Najbardziej doświadczeni operatorzy myjek zostali przeszkoleni do pracy z ciśnieniem do 2500 barów.

Sprzęt zabezpieczający

Podczas pracy wykorzystujemy odpowiednie środki ochrony indywidualnej, m.in. kombinezony chemoodporne, maski pełnotwarzowe, czujniki bezruchu, czujniki tlenu i substancji niebezpiecznych, a podczas wykonywania prac w dostępie linowym atestowany sprzęt alpinistyczny.

Procedury bezpieczeństwa

W naszej firmie obowiązują także wewnętrzne procedury bezpieczeństwa wypracowane na podstawie wieloletniego doświadczenia. Dotyczą one m.in. odpowiedniej asekuracji pracownika podczas wykonywania zlecenia, doboru odpowiedniego sprzętu zabezpieczającego i samego procesu pracy.

READ MORE

Gwarancja najwyższych standardów

W przemyśle nie ma miejsca na błąd – dobrze wiemy, że tutaj liczy się czas i niezawodność, dlatego dbamy o jak najwyższe standardy świadczenia usług. Spełniamy rygorystyczne normy certyfikatu ISO 9001 i ISO 14001. Należymy także do prestiżowego amerykańskiego stowarzyszenia WaterJet Technology Association (WJTA).

Należymy do prestiżowego, międzynarodowego stowarzyszenia WaterJet Technology Association (WJTA) zrzeszającego najlepsze firmy z branży.

Posiadamy certyfikat ISO 9001 i ISO 14001, potwierdzający spełnianie norm w zakresie usług czyszczenia wodą pod wysokim ciśnieniem i usług alpinistycznych.

pza

Każde zlecenie w wykorzystaniem technik alpinistycznych organizowane jest przez Instruktora Polskiego Związku Alpinizmu.

Często zadawane pytania

Przeczytaj odpowiedzi na wybrane najczęściej zadawane pytania naszych klientów korzystających z usługi czyszczenia i udrażniania rurociągów w zakładach przemysłowych.

Jakich środków ochrony indywidualnej używamy do pracy w dostępie linowym?

BEZPIECZEŃSTWO, TECHNIKI ALPINISTYCZNE

Posiadamy komplety atestowanego sprzętu alpinistycznego renomowanych firm Petzl oraz Singing Rock. Wszystkie elementy wyposażenia posiadają stosowną dokumentację (karty kontrolne) i zgodnie z obowiązującymi przepisami podlegają corocznej kontroli przez certyfikowanych kontrolerów SOI. Nie dopuszczamy do pracy sprzętu zniszczonego i nie spełniającego wymogów bezpieczeństwa. Sprzęt, który powoli nadaje się do wycofania przeznaczamy na najbrudniejsze zlecenia, po których nie da się go więcej użytkować. Po takiej pracy komplet zostaje wycofany, a w to miejsce zakupujemy nowy. Dzięki stałym zleceniom na brudne prace częstotliwość wymiany SOI jest u nas szybsza niż rzeczywiste zużycie.

Czy da się wyczyścić rurociąg z dużą ilością zakrętów?

CZYSZCZENIE RUROCIĄGÓW, TECHNOLOGIA WYSOKICH CIŚNIEŃ

Generalnie tak, przy czym każde kolano to element, na którym dochodzi do zagięcia węże i zwiększenia jego tarcia o ściankę. Utrudnia to pracę i w przypadku zbyt dużej liczby zakrętów stwarza ryzyko utknięcia węża wewnątrz mytego rurociągu. Zalecamy więc przygotowanie instalacji tak, aby ilość zakrętów na jednym odcinku przeznaczonym do mycia była jak najmniejsza.

Chcesz przejrzeć odpowiedzi na inne pytania? Przejdź na podstronę Zadawane pytania

Jeśli masz pytania lub chcesz zamówić usługę, skontaktuj się z nami.

Zawsze możesz liczyć na szybką odpowiedź kompetentnej osoby.