Zrealizowaliśmy już 2346 zleceń

Nasz zespół

Właściciele firmy

prezes firmy oferującej specjalistyczne usługi wysokociśnieniowe
Piotr Stelmach

Prezes zarządu

Prezes firmy, ekspert w dziedzinie wysokich ciśnień z 15-letnim stażem w branży hydrodynamicznej. Jest autorem koncepcji i współprojektantem agregatu wysokociśnieniowego typu TwinJet o mocy 260 kW (jedynej jednostki na rynku o takiej mocy, którą dało się zmieścić na przyczepie 3,5 t). Stworzył kilkanaście niestandardowych rozwiązań usprawniających czyszczenie hydrodynamiczne, m.in:

– układ filtracji równoległej do agregatów spalinowych umożliwiający nieprzerwaną pracę również w warunkach
dużego zabrudzenia wody,
– połączenie głowicy obrotowej do rurociągów z głowicami
do czyszczenia powierzchni,
– zastosowanie dyszy spustowej do ochrony zaworu,
– system kontrblokady do pistoletów o mocy 500 barów.

Jest instruktorem alpinizmu jaskiniowego Polskiego Związku Alpinizmu z 20-letnim doświadczeniem w pracach na wysokości.
Z wykształcenia chemik. Autor kilku publikacji dot. wysokich ciśnień na portalach branżowych (m.in. nowoczesny-przemysl.pl, polskiprzemysl.com.pl) oraz kilkunastu artykułów na firmowym blogu.

prezes firmy oferującej specjalistyczne czyszczenie wysokociśnieniowe
Wojciech Hołysz

Wiceprezes zarządu

Wiceprezes firmy, w branży czyszczenia przemysłowego działa
od 25 lat. Waterjettingiem zajmuje się od 2008 roku. Instruktor alpinizmu jaskiniowego Polskiego Związku Alpinizmu, zlecenia
w dostępie linowym wykonuje i organizuje od 20 lat. W firmie odpowiada za rekrutację nowych pracowników i wewnętrzne szkolenia BHP dla operatów myjek wysokociśnieniowych oraz alpinistów przemysłowych.

Jest autorem kilku artykułów dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy w branży czyszczenia wysokociśnieniowego opublikowanych na firmowym blogu.

Nasz zespół - organizacja zleceń

Organizacja i wycena zleceń
Bogdan Guzik Organizacja i wycena zleceń

Kierownik zleceń z 12-letnim doświadczeniem wykonawczym. Jako brygadzista odpowiadał za realizację ponad 1300 zleceń. Dzięki swojej wiedzy na temat zakładów przemysłowych i budowy instalacji, przygotowuje dla klientów wycenę usługi, dobierając najlepsze w danej sytuacji rozwiązanie.

Adrianna Wajler Asystentka Zarządu

Asystentka zarządu, odpowiada za dział administracyjno-biurowy. Absolwentka towaroznawstwa ze specjalizacją zarządzanie jakością. Opracowała liczne procedury podnoszące jakość oraz bezpieczeństwo wykonywanych przez firmę usług zgodnie z normami ISO: 9001:2015, ISO 14001:2015 oraz ISO:45001:2018.

Arkadiusz Głowacki Kierownik magazynu i serwisu

Kierownik magazynu i serwisant agregatów wysokociśnieniowych oraz osprzętu. Odpowiada za bieżące przeglądy sprzętu. Dzięki niemu wszystkie zlecenia wykonaliśmy bez awarii uniemożliwiającej realizację usługi. Wprowadził wiele innowacji usprawniających działanie pomp. Z wykształcenia elektryk.

Nasz zespół – realizacja zleceń

Nasza firma od samego początku swojego istnienia stawiała przede wszystkim na zespół. Na stałe pracuje dla nas kilkudziesięciu wyszkolonych pracowników. W większości są to alpiniści, grotołazi i nurkowie. Wszystkich wyróżniają: sprawność fizyczna, świetne przeszkolenie, wieloletnie doświadczenie, pełne zaangażowanie. W niebezpiecznej pracy, którą na co dzień wykonujemy, wyjątkowo ważne jest również wzajemne zaufanie, dlatego nasz zespół to zgrana drużyna ludzi sprawnie ze sobą współpracujących.

zespół firmy oferującej specjalistyczne usługi wysokociśnieniowe
sprawny i doświadczony zespół alpinistów przemysłowych
Sprawność fizyczna

Wykonywana przez nas praca nie jest łatwa, dlatego w naszym zespole mamy taterników jaskiniowych i grotołazów zahartowanych dzięki działalności górskiej oraz nurków. Są to ludzie, dla których trudy pracy takie, jak brud, ciemność, wilgoć, zimno czy niewielka przestrzeń, nie stanowią żadnego problemu. Praca w trudnych warunkach jest wymagająca, więc średnia wieku pracowników w naszej firmie wynosi około 30 lat.

sprawny i przeszkolony zespół alpinistów przemysłowych
Świetne przeszkolenie

Każdy pracownik wysokościowy ma ukończony kurs do pracy na wysokościach w dostępie linowym. Większość z nich posiada certyfikat dostępu linowego IRATA lub OTDL, a część dodatkowo Kartę Taternika Jaskiniowego Polskiego Związku Alpinizmu. Operatorzy myjek ciśnieniowych mają szkolenia do pracy z ciśnieniem do 2500 barów.

dobrze wyposażony zespół alpinistów przemysłowych
Wieloletnie doświadczenie

Wszyscy pracownicy AlpinJet mają nie mniej niż dwuletnie doświadczenie w pracy na wysokości (najbardziej doświadczony pracownik w dostępie linowym pracuje od 10 lat) oraz nie mniej niż dwuletnie doświadczenie w czyszczeniu wysokociśnieniowym (najbardziej doświadczony pracownik jest operatorem myjki ciśnieniowej od 7 lat).

sprawny i doświadczony zespół alpinistów przemysłowych
Pełne zaangażowanie

Dzięki zadaniowemu systemowi wynagrodzeń, licznym dodatkom za pracę w trudnych i niebezpiecznych warunkach oraz premii za sprawną realizację zadania, nasi pracownicy są maksymalnie zaangażowani i zmotywowani do jak najdokładniejszego i możliwie najszybszego wykonanie każdego zlecenia.

Zobacz, jak pracujemy

czyszczenie zbiorników przemysłowych
czyszczenie rurociągu przez operatora
waterjetting
czyszczenie rurociągu
czyszczenie wymienników ciepła

Nasz zespół tworzą alpiniści, grotołazi i nurkowie

Nasz zespół tworzą osoby, dla których wspinaczka, nurkowanie czy taternictwo jaskiniowe to prawdziwa pasja. Dlatego praca w wymagających warunkach nie stanowi dla nich problemu.

Profesjonalne wyposażenie członków zespołu

Każdy z naszych pracowników dysponuje przeznaczonym wyłącznie dla niego zestawem Środków Ochrony Indywidualnej, w skład którego wchodzą:

Jednolity zestaw podstawowych ubrań roboczych:

 • spodnie odblaskowe,
 • bluzy polarowe,
 • kurtki Soft-shell,
 • zestaw bielizny termoaktywnej
 • buty robocze w klasie S5,
 • kamizelka odblaskowa,
 • okulary ochronne,
 • ochronniki słuchu,
 • kask,

 

Do pracy na mokro:

 • kombinezony zewnętrzne wodoodporne kilku rodzajów np: przeciwchemiczne, przeciwpyłowe, jednorazowe lekkie, tekstylne gore-tex,
 • rękawice wodo i chemoodporne,
 • kalosze z podnoskiem w klasie ochrony S5,
 • kask z  przyłbicą i zintegrowanym zestawem ochronników słuchu,
 • 2 specjalistyczne wodoodporne latarki dużej mocy do oświetlania stanowiska pracy w przypadku wykonywania zleceń w miejscach nieoświetlonych,

 

Do prac w środowisku szkodliwym:

 • półmaski i maski pełnotwarzowe z filtrami typu ABEK,
 • w skrajnym przypadkach kombinezony pełne (z zintegrowanymi skarpetami, rękawicami oraz gumową kryzą na twarz ściśle przylegającą do maski pełnotwarzowej),

 

Do każdej pracy bez limitu:

 • rękawice robocze dowolnego typu,
 • zatyczki do uszu,
 • maseczki przeciwpyłowe,

 

Do prac w dostępie linowym mamy grupowy atestowany, certyfikowany i regularnie kontrolowany sprzęt do prac alpinistycznych:

 • uprzęże alpinistyczne,
 • przyrządy zjazdowe i asekuracyjne,
 • przyrządy zaciskowe (do wychodzenie na linie),
 • liny,
 • karabinki,