Zrealizowaliśmy już 2346 zleceń

Od 15 lat czyścimy i udrażniamy rurociągi przemysłowe metodami wysokociśnieniowymi

Ekspercka wiedza techniczna gwarantem sprawnego i bezpiecznego wykonania usługi

Czyszczenie i udrażnianie rurociągów w zakładach przemysłowych

W większości zakładów przemysłowych znajdują się rurociągi. Z czasem na ich ściankach odkłada się osad. Powoduje to stopniowy spadek wydajności, zanieczyszczenie transportowanego materiału, a w skrajnych przypadkach całkowite zatkanie rurociągu.

Profesjonalne czyszczenie metodami wysokociśnieniowymi umożliwia udrożnienie instalacji i usunięcie z niej osadu, a regularne czyszczenie zapobiega problemowi w przyszłości.


„Doskonale wiemy, jak ważna w przemyśle jest terminowość i rzetelność, dlatego zawsze dotrzymujemy ustalonych terminów. Dzięki naszemu doświadczeniu, wiedzy technicznej, własnemu zapleczu serwisowemu i doskonałej organizacji wszystkie zlecenia wykonujemy sprawnie i w możliwie najkrótszym czasie”.

Piotr Stelmach
Prezes zarządu AlpinJet

Zobacz, jak pracujemy

Wykonaliśmy już 2346 zleceń
wszystkie bez awarii
uniemożliwiającej
zrealizowanie usługi

Na czym polega usługa czyszczenia rurociągów?

Czyszczenie rurociągów metodami wysokociśnieniowymi, w zależności od średnicy, odbywa się na kilka sposobów.

dysza do czyszczenia wysokociśnieniowego rurociągów przemysłowych
Czyszczenie rurociągów o małych średnicach (fi < 300 mm)

W przypadku rurociągów o małych średnicach czyścimy je wprowadzając do wnętrza rury specjalną dyszę obrotową zainstalowaną na odpowiednio giętkim wężu, która poprzez kręcenie się dookoła własnej osi wymywa
ze ścianek zalegający osad. Stosując odpowiednie dysze i węże możemy przebijać się przez zatory oraz pokonywać zakręty.

hydrodynamiczne czyszczenie rurociągów przemysłowych z osadu
Czyszczenie rurociągów o średnim przekroju (fi = 300-600 mm)

Rurociągi o średnim przekroju czyścimy specjalną głowicą obrotową z przedłużanymi ramionami. Głowica montowana jest w klatce ochronnej, która przeciągana jest ręcznie między otworami rewizyjnymi. Długość ramion bocznych głowicy i średnica klatki dostosowane są do średnicy rurociągu.

wysokociśnieniowe czyszczenie rurociągów przemysłowych z osadu
Czyszczenie rurociągów o bardzo dużych średnicach (fi > 600 mm)

Rurociągi o bardzo dużych średnicach czyścimy
w sposób bezpośredni poprzez wejście do środka operatora i usunięcie osadu za pomocą profesjonalnych pistoletów wysokociśnieniowych. Wewnętrzne czyszczenie rurociągów pionowych oraz skośnych wykonujemy z asekuracją linową przy użyciu technik alpinistycznych.

Dlaczego warto nas wybrać?

specjalistyczne czyszczenie rurociągów przemysłowych metodami wysokociśnieniowymi
Wieloletnie doświadczenie

Od 14 lat czyszczenie rurociągów jest najczęściej wykonywaną przez nas usługą. Do tej pory zrealizowaliśmy kilkaset tego typu zleceń, co pozwala nam na trafną ocenę sytuacji i odpowiedni dla niej dobór sprzętu.

czyszczenie rurociągów przemysłowych metodami wysokociśnieniowymi
Wyszkolony zespół

Wszyscy nasi pracownicy są wyszkoleni i doświadczeni. Wielu z nich to grotołazi, którzy doskonale sprawdzają się w trudnych warunkach jakie panują podczas czyszczenia rurociągu będąc w jego wnętrzu.

udrażnianie rurociągów przemysłowych metodami wysokociśnieniowymi
Techniki alpinistyczne

Niektóre rurociągi można wyczyścić tylko w dostępie linowym z wykorzystaniem technik alpinistycznych. Większość naszych pracowników wysokościowych posiada międzynarodowy certyfikat dostępu linowego IRATA.

czyszczenie rurociągów przemysłowych metodami hydrodynamicznymi
Gwarancja zaangażowania

Bazujemy na stałym zespole doświadczonych pracowników, którzy wynagradzani są zadaniowo, co przekłada się na ich pełne zaangażowanie i wysoką wydajność pracy. Dzięki temu każde zlecenie wykonujemy najszybciej, jak to jest możliwe.

czyszczenie rurociągów przemysłowych metodami wysokociśnieniowymi
Szybka mobilizacja

Wiemy, że w przemyśle każdy dzień przestoju to ogromna strata, dlatego w sytuacjach awaryjnych staramy się wysłać nasz zespół możliwie szybko, często nawet następnego dnia.

czyszczenie rurociągów w zakładach przemysłowych metodami wysokociśnieniowymi
Standardy bezpieczeństwa

Pracując w niebezpiecznych warunkach dbamy o najwyższe standardy BHP. Używamy specjalistycznego sprzętu zabezpieczającego, a nasi pracownicy mają wszystkie wymagane uprawnienia.

doświadczony operator myjki wysokociśnieniowej

Wysokie standardy BHP

Świadczymy usługi w wyjątkowo niebezpiecznych warunkach. Praca na wysokości w dostępie linowym, wewnątrz rurociągu, w warunkach beztlenowych, w kontakcie z chemią lub w środowisku wybuchowym wymaga odpowiedniego przygotowania. Dlatego podczas wykonywania usługi zachowujemy restrykcyjne normy BHP.

Wyszkolona kadra

Każdy pracownik przed dopuszczeniem do pracy przechodzi szkolenie podstawowe oraz stanowiskowe jako operator myjki wysokociśnieniowej. Zatrudnieni przez nas alpiniści posiadają uprawnienia do prac w dostępie linowym. Najbardziej doświadczeni operatorzy myjek zostali przeszkoleni do pracy z ciśnieniem do 2500 barów.

Sprzęt zabezpieczający

Podczas pracy wykorzystujemy odpowiednie środki ochrony indywidualnej, m.in. kombinezony chemoodporne, maski pełnotwarzowe, czujniki bezruchu, czujniki tlenu i substancji niebezpiecznych, a podczas wykonywania prac w dostępie linowym atestowany sprzęt alpinistyczny.

Procedury bezpieczeństwa

W naszej firmie obowiązują także wewnętrzne procedury bezpieczeństwa wypracowane na podstawie wieloletniego doświadczenia. Dotyczą one m.in. odpowiedniej asekuracji pracownika podczas wykonywania zlecenia, doboru odpowiedniego sprzętu zabezpieczającego i samego procesu pracy.

ZOBACZ WIĘCEJ

Zawsze gotowi do pracy na wysokości

Każdą usługę jesteśmy w stanie wykonać z wykorzystaniem technik alpinistycznych. Daje to ogromną elastyczność przy realizacji zleceń i zwiększa bezpieczeństwo. Nasi pracownicy wysokościowi posiadają uprawnienia takich organizacji jak IRATA, OTDL, a większość z nich jest członkami Polskiego Związku Alpinizmu.

Czyszczenie z wykorzystaniem technik alpinistycznych umożliwia skuteczne wykonanie usługi wszędzie tam, gdzie dostęp innymi metodami jest utrudniony lub całkowicie niemożliwy. Pozwala to często na zaoszczędzenie czasu i zredukowanie kosztów usług.

Nawet, jeśli zlecenia nie wymagają pracy w dostępie linowym, dzięki temu, że w zespole są alpiniści i grotołazi, czyli osoby psychicznie odporne na ciemność, małe przestrzenie i wilgoć, bez problemu realizujemy usługi nawet w najtrudniejszych warunkach!

Bogate doświadczenie

Od 15 lat czyścimy wszelkiego rodzaju instalacje przemysłowe o różnych wymiarach, kształtach i zastosowaniach. Praca dla wielu branż – od spożywczej po petrochemiczną – pozwoliła nam na zdobycie doświadczenia i specjalistycznej wiedzy w skutecznym usuwaniu różnorodnych osadów i zanieczyszczeń.

czyszczenie rurociągów przemysłowych w zakładach produkcyjnych

Czyszczenie mocno zanieczyszczonego rurociągu celulozowego na papierni za pomocą wielopunktowej dyszy obrotowej.

czyszczenie rurociągów przemysłowych o różnym przekroju

Czyszczenie podczas dłuższego remontu częściowo zdemontowanego rurociągu transportującego materiał drzewny.

czyszczenie rurociągów przemysłowych o różnym przekroju

Czyszczenie pionowej rury o dużych średnicach z zastosowaniem głowicy na wózku centralizującym.

ZOBACZ WIĘCEJ

Branże, dla których pracowaliśmy

czyszczenie rurociągów przemysłowych w przemyśle drzewnym
Przemysł
drzewny
czyszczenie rurociągów przemysłowych w przemyśle papierniczym
Przemysł
papierniczy
czyszczenie rurociągów przemysłowych w przemyśle energetycznym
Przemysł
energetyczny
czyszczenie rurociągów przemysłowych w przemyśle spożywczym
Przemysł
spożywczy
czyszczenie rurociągów przemysłowych w przemyśle chemicznym
Przemysł
chemiczny
czyszczenie rurociągów przemysłowych w przemyśle petrochemicznym
Przemysł
petrochemiczny
czyszczenie rurociągów przemysłowych w przemyśle produkcyjnym
Przemysł
produkcyjny
czyszczenie rurociągów przemysłowych w przemyśle budowlanym
Przemysł
budowlany
Referencje przekazujemy na życzenie klienta.

Duży arsenał własnego sprzętu

Zlecenia realizujemy wyłącznie z użyciem własnego sprzętu. Wszystkie wykorzystywane podczas pracy maszyny i narzędzia – od pomp wysokociśnieniowych, przez agregaty po głowice do czyszczenia rurociągów – zakupiliśmy bezpośrednio u producentów, co gwarantuje najwyższą jakość urządzeń. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu nie ograniczamy się do gotowych rozwiązań i w zależności od potrzeb tworzymy własne, niestandardowe konfiguracje, niedostępne dla konkurencji. Pozwala to na każdorazowe dostosowanie sprzętu do specyfiki konkretnego zlecenia.

agregat do czyszczenia wysokociśnieniowego w przemyśle
0

pompy wysokociśnieniowe

0

dysz i głowic wysokociśnieniowych

0

bezstratnych głowic czyszczących

Gwarancja najwyższych standardów

W przemyśle nie ma miejsca na błąd – dobrze wiemy, że tutaj liczy się czas i niezawodność, dlatego dbamy o jak najwyższe standardy świadczenia usług. Spełniamy rygorystyczne normy certyfikatu ISO 9001, 14001, 45001. Przez wiele lat należeliśmy do prestiżowego amerykańskiego stowarzyszenia WaterJet Technology Association (WJTA). Większość naszych alpinistów przemysłowych to członkowie Polskiego Związku Alpinizmu

waterjet technology associaton

Przez wiele lat należeliśmy do prestiżowego, międzynarodowego stowarzyszenia WaterJet Technology Association (WJTA) zrzeszającego najlepsze firmy z branży.

certyfikat najwyższej jakości usług czyszczenia wysokociśnieniowego

Posiadamy certyfikat ISO 9001, ISO 14001, ISO 45001, potwierdzający spełnianie norm w zakresie usług czyszczenia wodą pod wysokim ciśnieniem i usług alpinistycznych.

uprawnienia alpinistyczne polskiego związku alpinizmu

Każde zlecenie w wykorzystaniem technik alpinistycznych organizowane jest przez Instruktora Polskiego Związku Alpinizmu.

Często zadawane pytania

Przeczytaj odpowiedzi na wybrane najczęściej zadawane pytania naszych klientów korzystających z usługi czyszczenia i udrażniania rurociągów w zakładach przemysłowych.

Czy da się wyczyścić rurociąg z dużą ilością zakrętów?

CZYSZCZENIE RUROCIĄGÓW, TECHNOLOGIA WYSOKICH CIŚNIEŃ

Generalnie tak, przy czym każde kolano to element, na którym dochodzi do zagięcia węże i zwiększenia jego tarcia o ściankę. Utrudnia to pracę i w przypadku zbyt dużej liczby zakrętów stwarza ryzyko utknięcia węża wewnątrz mytego rurociągu. Zalecamy więc przygotowanie instalacji tak, aby ilość zakrętów na jednym odcinku przeznaczonym do mycia była jak najmniejsza.

Czy mycie wodą pod bardzo wysokim ciśnieniem może uszkodzić czyszczoną powierzchnię?

CZYSZCZENIE RUROCIĄGÓW, CZYSZCZENIE WYMIENNIKÓW CIEPŁA, CZYSZCZENIE ZBIORNIKÓW, TECHNOLOGIA WYSOKICH CIŚNIEŃ

Wszytko zależy do twardości osadu i wytrzymałości podłoża na którym się osadził. Najbardziej niekorzystna sytuacja to twardy osad, na delikatnym podłożu. W takich przypadkach nie ma mowy o 100% usunięciu zanieczyszczeń. Można je usunąć jedynie częściowo lub liczyć się z konsekwencjami.
Na szczęście w/w sytuacje zdarzają się niezwykle rzadko. Większości instalacji przemysłowych zbudowana jest ze stali węglowej lub kwasoodpornej. Powierzchnie metalowe są odporne na strumień wody pod ciśnieniem, który nie posiada właściwości abrazyjnych. W związku z tym usuwanie zanieczyszczeń przemysłowych metodą hydrodynamiczną jest jak najbardziej bezpieczne.

Jakiego typu zanieczyszczenia usuwacie metodą hydrodynamiczną?

CZYSZCZENIE RUROCIĄGÓW, CZYSZCZENIE WYMIENNIKÓW CIEPŁA, CZYSZCZENIE ZBIORNIKÓW, TECHNOLOGIA WYSOKICH CIŚNIEŃ

Za pomocą technologi hydrodynamicznej wykonujemy usługi czyszczenia wysokociśnieniowego następujących osadów i zanieczyszczeń: żywic, klejów, starych powłok malarskich, farb, lakierów, smarów, olejów, pyłów, gumy, substancji ropopochodnych, tłuszczy, skorodowanego betonu, kamienia kotłowego, rdzy, szlamów, porostów, wykwitów, osadów organicznych i nieorganicznych oraz wszelkich innych zanieczyszczeń i zabrudzeń przemysłowych.

Chcesz przejrzeć odpowiedzi na inne pytania? Przejdź na podstronę Często zadawane pytania

Jeśli masz pytania lub chcesz zamówić usługę, skontaktuj się z nami.

Zawsze możesz liczyć na szybką odpowiedź kompetentnej osoby.

prezes firmy oferującej specjalistyczne usługi wysokociśnieniowe
Piotr Stelmach Prezes zarządu tel. +48 508-201-076 piotr.stelmach(at)alpinjet(dot)pl
Organizacja i wycena zleceń
Bogdan Guzik Organizacja i wycena zleceń tel. +48 781-085-845 bogdan.guzik(at)alpinjet(dot)pl