Zrealizowaliśmy już 2346 zleceń

Od 15 lat czyścimy instalacje przemysłowe metodami wysokociśnieniowymi

Ekspercka wiedza techniczna gwarantem sprawnego i bezpiecznego wykonania usługi

Czyszczenie innych instalacji w zakładach przemysłowych

Metoda czyszczenia wodą pod wysokim, sięgającym nawet 2500 barów, ciśnieniem, znajduje zastosowanie w najróżniejszych instalacjach przemysłowych bez względu na ich budowę, stopień skomplikowania oraz typ występujących w nich zanieczyszczeń.

W każdej instalacji odkładający się i zalegający osad prowadzi do stopniowego spadku jej wydajności (zmniejszony przepływ), a z czasem do całkowitego jej zatkania i awarii.

Regularne czyszczenie pozwala uniknąć uszkodzenia elementów instalacji – czyszczenie jest zwykle tańsze niż wymiana danego elementu na nowy – poprawia jej efektywność oraz przedłuża żywotność całego układu.

Najczęściej czyszczone przez nas instalacje lub elementy instalacji przemysłowych

rurociągi przemysłowe
wymienniki ciepła
zbiorniki
kotły przemysłowe
instalacje odpylające / oczyszczające
wentylatory
pompy
mieszadła
wanny
kondensatory
wyparki
maszyny produkcyjne
kominy
cyklony
sita
reaktory

„Doskonale wiemy, jak ważna w przemyśle jest terminowość i rzetelność, dlatego zawsze dotrzymujemy ustalonych terminów. Dzięki naszemu doświadczeniu, wiedzy technicznej, własnemu zapleczu serwisowemu i doskonałej organizacji wszystkie zlecenia wykonujemy sprawnie i w możliwie najkrótszym czasie”.

Piotr Stelmach
Prezes zarządu AlpinJet

Zobacz, jak pracujemy

Wykonaliśmy już 2346 zleceń
wszystkie bez awarii
uniemożliwiającej
zrealizowanie usługi

Na czym polega czyszczenie instalacji metodą wysokociśnieniową?

Czyszczenie metodą wysokociśnieniową (czyszczenie hydrodynamiczne) polega na usuwaniu najróżniejszych zanieczyszczeń i osadów – m.in. pozostałości żywic, klejów, starych powłok malarskich, farb, lakierów, smarów, olejów, pyłów, gumy, substancji ropopochodnych, tłuszczy, skorodowanego betonu, kamienia kotłowego, rdzy, szlamów, porostów, wykwitów, osadów organicznych i nieorganicznych – za pomocą wody
pod bardzo wysokim ciśnieniem. Metoda ta należy do najskuteczniejszych
i najbezpieczniejszych dla środowiska naturalnego metod czyszczenia przemysłowego.

Niezależnie od rodzaju i przeznaczenia instalacji, każde zlecenie wymaga od nas zbadania osadu, przeanalizowania budowy instalacji, doboru odpowiedniego sprzętu i parametrów oraz szczegółowego opracowania całego procesu czyszczenia lub udrażniania.

Na czym polega czyszczenie instalacji metodą wysokociśnieniową?

Dlaczego warto nas wybrać?

czyszczenie hydrodynamiczne instalacji przemysłowych
Wieloletnie doświadczenie

Od 14 lat czyścimy różnego rodzaju instalacje przemysłowe. Zrealizowaliśmy w tym czasie ponad 1400 zleceń, dzięki czemu dysponujemy specjalistyczną wiedzą niezbędną do bezpiecznego wyczyszczenia każdej instalacji.

profesjonalne czyszczenie wysokociśnieniowe instalacji przemysłowych
Wyszkolony zespół

Wszyscy nasi pracownicy są wyszkoleni i doświadczeni. Wielu z nich to grotołazi oraz nurkowie, którzy doskonale sprawdzają się w trudnych warunkach. Operatorzy myjek wysokociśnieniowych mają uprawnienia do pracy z ciśnieniem do 2500 barów.

czyszczenie instalacji przemysłowych metodami wysokociśnieniowymi
Techniki alpinistyczne

Dzięki umiejętnościom alpinistycznym i uprawnieniom do pracy na wysokości w dostępie linowym (certyfikaty IRATA) możemy dotrzeć wszędzie tam, gdzie nie można dostać się za pomocą rusztowania lub podnośnika koszowego.

specjalistyczne czyszczenie wysokociśnieniowe instalacji przemysłowych
Gwarancja zaangażowania

Dzięki zadaniowemu systemowi wynagrodzeń oraz licznym dodatkom za pracę w niebezpiecznych warunkach każdy z naszych pracowników dba o to, by wykonać zlecenie jak najdokładniej i możliwie najszybciej.

profesjonalne czyszczenie hydrodynamiczne dla przemysłu
Szybka mobilizacja

W sytuacjach awaryjnych struktura organizacyjna naszej firmy pozwala nam na maksymalne skrócenie czasu od otrzymania zlecenia do jego realizacji. Usługi od lat świadczymy na terenie całej Polski.

profesjonalne czyszczenie hydrodynamiczne w przemyśle
Standardy bezpieczeństwa

Podczas czyszczenia instalacji przemysłowych zachowanie rygorystycznych procedur bezpieczeństwa ma kluczowe znaczenie. To dzięki nim oraz specjalistycznemu sprzętowi, jakim dysponujemy, pracujemy bez wypadku od założenia firmy.

doświadczony operator myjki wysokociśnieniowej

Wysokie standardy BHP

Świadczymy usługi w wyjątkowo niebezpiecznych warunkach. Praca na wysokości w dostępie linowym, wewnątrz rurociągu, w warunkach beztlenowych, w kontakcie z chemią lub w środowisku wybuchowym wymaga odpowiedniego przygotowania. Dlatego podczas wykonywania usługi zachowujemy restrykcyjne normy BHP.

Wyszkolona kadra

Każdy pracownik przed dopuszczeniem do pracy przechodzi szkolenie podstawowe oraz stanowiskowe jako operator myjki wysokociśnieniowej. Zatrudnieni przez nas alpiniści posiadają uprawnienia do prac w dostępie linowym. Najbardziej doświadczeni operatorzy myjek zostali przeszkoleni do pracy z ciśnieniem do 2500 barów.

Sprzęt zabezpieczający

Podczas pracy wykorzystujemy odpowiednie środki ochrony indywidualnej, m.in. kombinezony chemoodporne, maski pełnotwarzowe, czujniki bezruchu, czujniki tlenu i substancji niebezpiecznych, a podczas wykonywania prac w dostępie linowym atestowany sprzęt alpinistyczny.

Procedury bezpieczeństwa

W naszej firmie obowiązują także wewnętrzne procedury bezpieczeństwa wypracowane na podstawie wieloletniego doświadczenia. Dotyczą one m.in. odpowiedniej asekuracji pracownika podczas wykonywania zlecenia, doboru odpowiedniego sprzętu zabezpieczającego i samego procesu pracy.

ZOBACZ WIĘCEJ

Zawsze gotowi do pracy na wysokości

Każdą usługę jesteśmy w stanie wykonać z wykorzystaniem technik alpinistycznych. Daje to ogromną elastyczność przy realizacji zleceń i zwiększa bezpieczeństwo. Nasi pracownicy wysokościowi posiadają uprawnienia takich organizacji jak IRATA, OTDL, a większość z nich jest członkami Polskiego Związku Alpinizmu.

Czyszczenie z wykorzystaniem technik alpinistycznych umożliwia skuteczne wykonanie usługi wszędzie tam, gdzie dostęp innymi metodami jest utrudniony lub całkowicie niemożliwy. Pozwala to często na zaoszczędzenie czasu i zredukowanie kosztów usług.

Nawet, jeśli zlecenia nie wymagają pracy w dostępie linowym, dzięki temu, że w zespole są alpiniści i grotołazi, czyli osoby psychicznie odporne na ciemność, małe przestrzenie i wilgoć, bez problemu realizujemy usługi nawet w najtrudniejszych warunkach!

Bogate doświadczenie

Od 15 lat czyścimy wszelkiego rodzaju instalacje przemysłowe o różnych wymiarach, kształtach i zastosowaniach. Praca dla wielu branż – od spożywczej po petrochemiczną – pozwoliła nam na zdobycie doświadczenia i specjalistycznej wiedzy w skutecznym usuwaniu różnorodnych osadów i zanieczyszczeń.

czyszczenie wysokociśnieniowe instalacji przemysłowej w dostępie linowym

Czyszczenie łopat i wirnika wentylatora przemysłowego w celu eliminacji drgań powstałych na skutek odkładania się osadu.

czyszczenie wysokociśnieniowe w zakładach przemysłowych

Czyszczenie zdemontowanych elementów konstrukcji maszyny. Wieloletnie złogi starych osadów były możliwe do usunięcie tylko podczas remontu kapitalnego.

czyszczenie wysokociśnieniowe technikami alpinistycznymi

Czyszczenie 60 metrowego komina z pyłów. Usługa wykonana metodą alpinistyczną przy użyciu pompy 500 bar.

ZOBACZ WIĘCEJ

Branże, dla których pracowaliśmy

wysokociśnieniowe czyszczenie instalacji w przemyśle drzewnym
Przemysł
drzewny
wysokociśnieniowe czyszczenie instalacji w przemyśle papierniczym
Przemysł
papierniczy
wysokociśnieniowe czyszczenie instalacji w przemyśle energetycznym
Przemysł
energetyczny
wysokociśnieniowe czyszczenie instalacji w przemyśle spożywczym
Przemysł
spożywczy
wysokociśnieniowe czyszczenie instalacji w przemyśle chemicznym
Przemysł
chemiczny
wysokociśnieniowe czyszczenie instalacji w przemyśle petrochemicznym
Przemysł
petrochemiczny
wysokociśnieniowe czyszczenie instalacji w przemyśle produkcyjnym
Przemysł
produkcyjny
wysokociśnieniowe czyszczenie instalacji w przemyśle budowlanym
Przemysł
budowlany
Referencje przekazujemy na życzenie klienta.

Duży arsenał własnego sprzętu

Zlecenia realizujemy wyłącznie z użyciem własnego sprzętu. Wszystkie wykorzystywane podczas pracy maszyny i narzędzia – od pomp wysokociśnieniowych, przez agregaty po głowice do czyszczenia rurociągów – zakupiliśmy bezpośrednio u producentów, co gwarantuje najwyższą jakość urządzeń. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu nie ograniczamy się do gotowych rozwiązań i w zależności od potrzeb tworzymy własne, niestandardowe konfiguracje, niedostępne dla konkurencji. Pozwala to na każdorazowe dostosowanie sprzętu do specyfiki konkretnego zlecenia.

agregat do czyszczenia wysokociśnieniowego w przemyśle
0

pompy wysokociśnieniowe

0

dysz i głowic wysokociśnieniowych

0

bezstratnych głowic czyszczących

Gwarancja najwyższych standardów

W przemyśle nie ma miejsca na błąd – dobrze wiemy, że tutaj liczy się czas i niezawodność, dlatego dbamy o jak najwyższe standardy świadczenia usług. Spełniamy rygorystyczne normy certyfikatu ISO 9001, 14001, 45001. Przez wiele lat należeliśmy do prestiżowego amerykańskiego stowarzyszenia WaterJet Technology Association (WJTA). Większość naszych alpinistów przemysłowych to członkowie Polskiego Związku Alpinizmu

waterjet technology associaton

Przez wiele lat należeliśmy do prestiżowego, międzynarodowego stowarzyszenia WaterJet Technology Association (WJTA) zrzeszającego najlepsze firmy z branży.

certyfikat najwyższej jakości usług czyszczenia wysokociśnieniowego

Posiadamy certyfikat ISO 9001, ISO 14001, ISO 45001, potwierdzający spełnianie norm w zakresie usług czyszczenia wodą pod wysokim ciśnieniem i usług alpinistycznych.

uprawnienia alpinistyczne polskiego związku alpinizmu

Każde zlecenie w wykorzystaniem technik alpinistycznych organizowane jest przez Instruktora Polskiego Związku Alpinizmu.

Często zadawane pytania

Przeczytaj odpowiedzi na wybrane najczęściej zadawane pytania naszych klientów korzystających z usługi czyszczenia instalacji w zakładach przemysłowych.

Czy jesteście w stanie wyczyścić dowolną instalację przemysłową?

CZYSZCZENIE RUROCIĄGÓW, CZYSZCZENIE WYMIENNIKÓW CIEPŁA, CZYSZCZENIE ZBIORNIKÓW, TECHNOLOGIA WYSOKICH CIŚNIEŃ

Czyścimy hydrodynamicznie instalacje przemysłowe o dowolnym kształcie, wielkości i poziomie skomplikowania. Do każdego nowego problemu podchodzimy indywidualnie. Dokonujemy dokładnych oględzin urządzenia, przeglądamy rysunki techniczne, a jeśli to możliwe wykonujemy mycie próbne. Ma to na celu znalezienia technologii czyszczenia, która będzie z jednej strony najskuteczniejsza a z drugiej optymalna czasowo i cenowo. Jeśli budowa urządzenia ogranicza lub uniemożliwia proces czyszczenie to zalecamy inną technologię lub rekomendujemy przeróbki.

Jakich środków ochrony indywidualnej używamy do pracy w dostępie linowym?

BEZPIECZEŃSTWO, TECHNIKI ALPINISTYCZNE

Posiadamy komplety atestowanego sprzętu alpinistycznego renomowanych firm Petzl oraz Singing Rock. Wszystkie elementy wyposażenia posiadają stosowną dokumentację (karty kontrolne) i zgodnie z obowiązującymi przepisami podlegają corocznej kontroli przez certyfikowanych kontrolerów SOI. Nie dopuszczamy do pracy sprzętu zniszczonego i nie spełniającego wymogów bezpieczeństwa. Sprzęt, który powoli nadaje się do wycofania przeznaczamy na najbrudniejsze zlecenia, po których nie da się go więcej użytkować. Po takiej pracy komplet zostaje wycofany, a w to miejsce zakupujemy nowy. Dzięki stałym zleceniom na brudne prace częstotliwość wymiany SOI jest u nas szybsza niż rzeczywiste zużycie.

Czy mycie wodą pod bardzo wysokim ciśnieniem może uszkodzić czyszczoną powierzchnię?

CZYSZCZENIE RUROCIĄGÓW, CZYSZCZENIE WYMIENNIKÓW CIEPŁA, CZYSZCZENIE ZBIORNIKÓW, TECHNOLOGIA WYSOKICH CIŚNIEŃ

Wszytko zależy do twardości osadu i wytrzymałości podłoża na którym się osadził. Najbardziej niekorzystna sytuacja to twardy osad, na delikatnym podłożu. W takich przypadkach nie ma mowy o 100% usunięciu zanieczyszczeń. Można je usunąć jedynie częściowo lub liczyć się z konsekwencjami.
Na szczęście w/w sytuacje zdarzają się niezwykle rzadko. Większości instalacji przemysłowych zbudowana jest ze stali węglowej lub kwasoodpornej. Powierzchnie metalowe są odporne na strumień wody pod ciśnieniem, który nie posiada właściwości abrazyjnych. W związku z tym usuwanie zanieczyszczeń przemysłowych metodą hydrodynamiczną jest jak najbardziej bezpieczne.

Jakiego typu zanieczyszczenia usuwacie metodą hydrodynamiczną?

CZYSZCZENIE RUROCIĄGÓW, CZYSZCZENIE WYMIENNIKÓW CIEPŁA, CZYSZCZENIE ZBIORNIKÓW, TECHNOLOGIA WYSOKICH CIŚNIEŃ

Za pomocą technologi hydrodynamicznej wykonujemy usługi czyszczenia wysokociśnieniowego następujących osadów i zanieczyszczeń: żywic, klejów, starych powłok malarskich, farb, lakierów, smarów, olejów, pyłów, gumy, substancji ropopochodnych, tłuszczy, skorodowanego betonu, kamienia kotłowego, rdzy, szlamów, porostów, wykwitów, osadów organicznych i nieorganicznych oraz wszelkich innych zanieczyszczeń i zabrudzeń przemysłowych.

Chcesz przejrzeć odpowiedzi na inne pytania? Przejdź na podstronę Zadawane pytania

Jeśli masz pytania lub chcesz zamówić usługę, skontaktuj się z nami.

Zawsze możesz liczyć na szybką odpowiedź kompetentnej osoby.

prezes firmy oferującej specjalistyczne usługi wysokociśnieniowe
Piotr Stelmach Prezes zarządu tel. +48 508-201-076 piotr.stelmach(at)alpinjet(dot)pl
Organizacja i wycena zleceń
Bogdan Guzik Organizacja i wycena zleceń tel. +48 781-085-845 bogdan.guzik(at)alpinjet(dot)pl