Zrealizowaliśmy już 2346 zleceń

Dlaczego czyszczenie wysokociśnieniowe jest jedną z najbardziej ekologicznych metod czyszczenia w przemyśle?

Czyszczenie wysokociśnieniowe to proces, w którym woda jest pompowana pod wysokim ciśnieniem przez specjalną dyszę. Dzięki temu tworzy się strumień, za pomocą którego możliwe jest usuwanie zabrudzeń, osadów i innych zanieczyszczeń z różnych powierzchni.

Czyszczenie wysokociśnieniowe jest obecnie jedną z najbardziej uniwersalnych i ekologicznych metod czyszczenia przemysłowego. Dlaczego?

Czyszczenie wysokociśnieniowe nie wymaga użycia środków chemicznych. W wielu przypadkach czyszczenie wysokociśnieniowe eliminuje konieczność używania agresywnych środków chemicznych, które mogą zanieczyszczać środowisko. Redukcja zastosowania chemikaliów nie tylko zmniejsza ryzyko skażenia otoczenia, ale także obniża koszty związane z zakupem i utylizacją tych substancji.

Czyszczenie wysokociśnieniowe ogranicza zużycie wody. Chociaż może się wydawać, że podczas mycia hydrodynamicznego zużywa się dużo wody, w rzeczywistości jest ono bardziej efektywne w porównaniu do innych metod. Wysokie ciśnienie oraz możliwość precyzyjnego kierowania strumienia pozwalają ograniczyć ilość wody potrzebną do osiągnięcia tych samych rezultatów. Wiele tradycyjnych metod czyszczenia przemysłowego wykorzystuje chemię, która wprowadzana jest do wnętrza instalacji. Jej usunięcie wymaga wypłukania instalacji dużą ilością wody. Ponadto czyszczenie wysokociśnieniowe pozwala na szybsze i dokładniejsze usuwanie zabrudzeń, co także przekłada się na mniejsze zużycie wody.

Czyszczenie wysokociśnieniowe nie generuje niebezpiecznych odpadów. Warto zaznaczyć raz jeszcze, że w procesie czyszczenia wysokociśnieniowego jedyną wykorzystywaną do usuwania osadów substancją jest woda. Dzięki temu po wyczyszczeniu danego elementu instalacji – np. fragmentu rurociągu – jedynym pozostałym po myciu odpadem jest woda wraz z usuniętymi zanieczyszczeniami. Oczywiście, jeśli rurociągiem transportuje się niebezpieczne medium, to również zmieszana z nią woda będzie wymagała specjalistycznej utylizacji. Wciąż jest to jednak znana już w zakładzie substancja. Do układu nie trzeba wprowadzać żadnych nowych chemikaliów.

Czyszczenie wysokociśnieniowe przedłuża żywotność maszyn i infrastruktury w zakładzie. Regularne usuwanie rdzy i osadów zmniejsza ryzyko awarii i umożliwia dłuższe użytkowanie urządzeń. Dłuższa żywotność oznacza mniejsze zużycie surowców i mniejsze ilości odpadów przemysłowych. Czyszczenie hydrodynamiczne zwiększa także efektywność procesów produkcyjnych, dzięki czemu spada zużycie energii.

Ze względu na opisane wyżej zalety, czyszczenie wysokociśnieniowe jest dziś jedną z najbardziej ekologicznych metod czyszczenia przemysłowego. Jej wpływ na środowisko naturalne jest stosunkowo niewielki, a skuteczność wysoka. W porównaniu z innymi metodami czyszczenia, wymagającymi np. użycia środków chemicznych czy dużych ilości wody, jest to rozwiązanie bardziej zrównoważone i odpowiedzialne ekologicznie.

Dowiedz się więcej o hydrodynamicznym czyszczeniu instalacji przemysłowych lub skontaktuj się z nami, aby zamówić usługę.

< Powrót do wszystkich artykułów

Powiązane artykuły

Jeśli masz pytania lub chcesz zamówić usługę, skontaktuj się z nami.

Zawsze możesz liczyć na szybką odpowiedź kompetentnej osoby.

prezes firmy oferującej specjalistyczne usługi wysokociśnieniowe
Piotr Stelmach Prezes zarządu tel. +48 508-201-076 piotr.stelmach(at)alpinjet(dot)pl
Organizacja i wycena zleceń
Bogdan Guzik Organizacja i wycena zleceń tel. +48 781-085-845 bogdan.guzik(at)alpinjet(dot)pl