Zrealizowaliśmy już 2346 zleceń

Regularne przeglądy elektryczne podstawą bezpiecznego użytkowania pomp wysokociśnieniowych i elektronarzędzi

Aby czyszczenie hydrodynamiczne było skuteczne i bezpieczne dla osób je przeprowadzających, agregaty wysokociśnieniowe i elektronarzędzia muszą być utrzymywane w doskonałym stanie technicznym.

Zgodnie z przepisanymi dotyczącymi bezpieczeństwa i higieny pracy, przegląd urządzeń elektrycznych powinien być przeprowadzany przynajmniej raz na rok. W przypadku użytkowania elektronarzędzi w warunkach dużego zawilgocenia i zapylenia, zalecane okresy badań są o wiele krótsze. Zwykle wynoszą wtedy od 2 do 6 miesięcy. Jak często przeprowadzamy przeglądy elektryczne w naszej firmie i jak one wyglądają?

Jak zachowujemy wysokie standardy bezpieczeństwa dzięki regularnym przeglądom elektrycznym?

W AlpinJet ogromną wagę przykładamy zarówno do bezpieczeństwa naszych pracowników, jak i pracowników klienta. Praca z wysokim ciśnieniem, często w dostępie linowym wymaga doskonałej organizacji i przygotowania. Jednym z elementów naszych wewnątrzfirmowych procedur bezpieczeństwa są regularne przeglądy pomp wysokociśnieniowych oraz innych elektronarzędzi wykorzystywanych podczas czyszczenia. Co najmniej raz do roku wykonanie takiego przeglądu powierzamy firmie zewnętrznej i specjalistom z uprawnieniami SEP (Stowarzyszenia Elektryków Polskich). Za pomocą zalegalizowanych mierników elektrycznych (m.in. miernika rezystencji izolacji, oporomierza, miernika pętli zwarcia) przeprowadzają oni kontrolę wszystkich wykorzystywanych podczas czyszczenia urządzeń elektrycznych.

Oprócz corocznej kontroli zewnętrznej, kilka razy do roku wykonujemy przeglądy elektryczne wewnątrz firmy, we własnym serwisie. W pełni wyposażone zaplecze serwisowe oraz specjalistyczna wiedza elektryczna pozwalają nam na bieżąco kontrolować stan wszystkich urządzeń. W przypadku pomp oraz innych narzędzi, które mają kontakt z wodą podczas wykonywania czyszczenia, bardzo ważne są oględziny zewnętrzne i prawidłowa ocena stanu technicznego urządzenia. Dlatego dokładnie sprawdzamy przede wszystkim takie elementy, jak:

– przewód zasilający i wtyczki
– obudowę urządzenia
– śruby obudowy
– elementy mechaniczne – przełączniki, regulatory, blokady
– dławnice kablowe.

przeglądy elektryczne pomp wysokociśnieniowych

Również po każdym serwisie urządzenia elektrycznego sprawdzamy jego poprawne działanie oraz szczelność. W przypadku narzędzi elektrycznych mających częsty kontakt z wodą ma to kluczowy wpływ na bezpieczeństwo osób wykonujących czyszczenie. Dzięki regularnym przeglądom minimalizujemy przede wszystkim ryzyko porażenia prądem, zarówno naszych pracowników, jak i pracowników klienta. Bezpieczeństwo zespołu jest naszym priorytetem.  Więcej o naszych wewnątrzfirmowych standardach bezpieczeństwa podczas wykonywania zleceń przeczytasz na naszej stronie.

Jakie korzyści zapewniają naszym klientom regularne przeglądy sprzętu elektrycznego?

Utrzymywanie agregatów wysokociśnieniowych i innych urządzeń elektrycznych w doskonałym stanie technicznym ma ogromny wpływ nie tylko na bezpieczeństwo, ale także na efektywność pracy. Dzięki regularnym przeglądom sprzętu jesteśmy w stanie uniknąć nagłych awarii uniemożliwiających realizację zlecenia. Od początku naszej działalności, a więc już od 15 lat, nie mieliśmy awarii, która przeszkodziłaby nam w dokończeniu czyszczenia. Jako kierownik serwisu jestem przekonany, że to zasługa bieżącego kontrolowania sprzętu, a w szczególności agregatów wysokociśnieniowych. To od ich sprawności w dużej mierze zależy skuteczność czyszczenia.

< Powrót do wszystkich artykułów

Powiązane artykuły

Jeśli masz pytania lub chcesz zamówić usługę, skontaktuj się z nami.

Zawsze możesz liczyć na szybką odpowiedź kompetentnej osoby.

prezes firmy oferującej specjalistyczne usługi wysokociśnieniowe
Piotr Stelmach Prezes zarządu tel. +48 508-201-076 piotr.stelmach(at)alpinjet(dot)pl
Organizacja i wycena zleceń
Bogdan Guzik Organizacja i wycena zleceń tel. +48 781-085-845 bogdan.guzik(at)alpinjet(dot)pl