Zrealizowaliśmy już 2346 zleceń

Ile kosztuje czyszczenie zbiornika przemysłowego metodami wysokociśnieniowymi?

Czyszczenie wysokociśnieniowe z wykorzystaniem strumienia wody pod ciśnieniem sięgającym nawet 2500 barów, jest obecnie najskuteczniejszą i najbardziej ekonomiczną metodą usuwania osadu ze zbiorników przemysłowych. Od czego zależy koszt takiej usługi?

Do najważniejszych czynników wpływających na cenę czyszczenia zbiornika metodami wysokociśnieniowymi należą: rozmiar i kształt zbiornika; jego położenie i możliwość dostępu do wnętrza zbiornika; rodzaj osadu i jego ilość; typ pompy wykorzystywanej do czyszczenia; czas konieczny do zrealizowania usługi; liczebność zespołu. Uwzględnić również należy stałą opłatę organizacyjno-serwisową.

Ze względu na powyższe czynniki, każde zlecenie wyceniane jest indywidualnie. Poniżej opisano, z czego wynikają poszczególne koszty.

Koszty organizacyjne

Praca wewnątrz zbiornika należy do zadań szczególnie niebezpiecznych i wymaga szczegółowego zaplanowania i przygotowania (więcej na ten temat przeczytasz w artykule „Procedury bezpieczeństwo podczas czyszczenia zbiorników zamkniętych metodami wysokociśnieniowymi”). Koszty organizacyjne obejmują m.in. wybór odpowiedniego sprzęt i przygotowanie go do użycia, mobilizację zespołu, opracowanie dokumentacji wewnętrznej i tej wymaganej przez procedury klienta. Logistyka całego zlecenia jest w przemyśle równie ważna, jak samo wykonanie usługi, dlatego przykładamy ogromną wagę do jak najsprawniejszej organizacji. Pozwala to skrócić czas wykonania czyszczenia, a co za tym idzie – obniżyć ostateczny koszt.

Rodzaj i ilość osadu

Osad powstający wewnątrz zbiornika w wyniku przechowywania w nim różnego rodzaju substancji może niekorzystnie wpływać na wiele procesów technologicznych. Dlatego czyszczenie zaleca się przy każdorazowym opróżnieniu zbiornika. Rodzaj powstałego osadu, jego twardość i ilość wpływają na czas wykonania usługi, a co za tym idzie – na jej cenę.

Typ i moc pompy wykorzystywanej do czyszczenia

Im twardszy jest osad, tym wyższego ciśnienia wody potrzeba do jego sprawnego usunięcia. Dysponujemy pompami wysokociśnieniowymi o różnej mocy, przeznaczonymi do różnych zastosowań. Wybór urządzenia zależy od specyfiki zlecenia. Zawsze dokonujemy go wspólnie z klientem na podstawie uzyskanych informacji oraz naszej specjalistycznej wiedzy i wieloletniego doświadczenia. Im większa moc pompy, tym wyższa cena, ponieważ pompa potrzebuje więcej energii oraz wody.

Rozmiar i położenie zbiornika

Kolejnym czynnikiem wpływającym na cenę czyszczenia zbiornika, jest jego rozmiar i możliwość dostępu do wnętrza. W zależności od wielkości zbiornika, czyszczenie przeprowadza się na kilka sposobów. Czyszczenie mniejszych zbiorników można wykonywać z zewnątrz, kierując do środka zbiornika strumień wody pod odpowiednim ciśnieniem za pomocą pistoletu wysokociśnieniowego. W przypadku większych zbiorników konieczne jest wejście do środka operatora pistoletu (lub kilku operatorów) i posłużenie się technikami linowymi. Dlatego wielkość zbiornika i możliwość dostępu do jego wnętrza wpływa na cenę usługi.

Liczebność zespołu

Na koszt realizacji usługi znaczny wpływ mają również koszty pracownicze. Warto zaznaczyć, że praca z wodą pod tak ogromnym ciśnieniem wymaga odpowiedniego przeszkolenia i doświadczenia. Konieczne jest również specjalistyczne wyposażenie i zapewnienie środków ochrony osobistej dla każdego członka zespołu. W przypadku pracy w dostępie linowym pracownik musi mieć nie tylko uprawnienia operatora myjki wysokociśnieniowej, ale także uprawnienia alpinisty przemysłowego. W sytuacji, gdy wyczyszczenie zbiornika wymaga kilku dni pracy, uwzględnić należy także koszty dojazdu, zakwaterowania i diet dla całego zespołu.

Ze względu na opisane wyżej czynniki, dla każdego zlecenia opracowujemy wycenę indywidualną. Dokładamy wszelkich starań, aby szacowany czas wyczyszczenia zbiornika był jak najdokładniejszy. Gwarantujemy również pełne zaangażowanie naszego zespołu. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego +48 508‑201‑076 lub mailowego piotr.stelmach@alpinjet.pl.

< Powrót do wszystkich artykułów

Powiązane artykuły

Jeśli masz pytania lub chcesz zamówić usługę, skontaktuj się z nami.

Zawsze możesz liczyć na szybką odpowiedź kompetentnej osoby.

prezes firmy oferującej specjalistyczne usługi wysokociśnieniowe
Piotr Stelmach Prezes zarządu tel. +48 508-201-076 piotr.stelmach(at)alpinjet(dot)pl
Organizacja i wycena zleceń
Bogdan Guzik Organizacja i wycena zleceń tel. +48 781-085-845 bogdan.guzik(at)alpinjet(dot)pl